Tagore International School Career Transfer Certificate  
 
SilverZone Foundation Olympiads
Our School achive the Second rank in SilverZone Foundation Olympiads-2019 at National Level

Our School Shining Stars who achive Medal and Cash Prize at National and State Level at Second Round

 
Level-1 Maths Olympiad Result
S.No.

Class

Name

Marks/100

Medals

1.

1

Vishvjeet Jadon

87.0751

Gold

2.

1

Bhavika Rathore

82.0710

Silver

3.

1

Angelina Rathi

79.5729

Bronze

4.

2

Yash Sewda

60.5504

Gold

5.

3

Kalash Khandelwal

80.6036

Gold

6.

4

Ayushi Sungat

57.5698

Bronze

7.

4

Piyush Dahiya

76.0959

Gold

8.

4

Devendra Kumar

71.0865

Silver

9.

6

Sagun Sharma

51.5498

Gold

10.

8

Surya Pratap Singh

63.0731

Bronze

11.

8

Vanshaj Pradhan

73.5918

Gold

12.

8

Priyanshu Mathur

68.0828

Silver

13.

9

Chandan

51.0695

Silver

14.

9

Ajit Choudhary

50.5597

Bronze

15.

9

Ankit Puniya

59.5768

Gold

16.

11

Bhupendra Singh

52.5685

Silver

17.

11

Lucky Choudhary

51.0643

Bronze

18.

11

Krishna Laxlar

54.0715

Gold

 
LEVEL-1 SCIENCE OLYMPIAD RESULT

S.No.

Class

Name

Marks/100

Medals

1.

1

Mahipal Singh

67.0514

Gold

2.

1

Surendra Singh

64.5477

Silver

3.

1

Nishant

60.5472

Bronze

4.

3

Kalash Khandelwal

85.6091

Gold

5.

3

Lalita Tetarwal

55.0656

Silver

6.

4

Kushi Jangid

54.5645

Gold

7.

5

Lucky Soni

53.0663

Gold

8.

5

Hardhraj Singh

53.0637

Silver

9.

5

Surbhi Yadav

51.0603

Bronze

10.

6

Shagun Sharma

66.0844

Gold

11.

6

Prathisth Dadich

63.0813

Silver

12.

6

Navya

63.0774

Bronze

13.

7

Vikas Choudhary

57.0752

Gold

14.

7

Jai Agarwal

51.5695

Silver

15.

7

Harshwardhan Jodha

50.0648

Bronze

16.

8

Yashika Agarwal

83.1064

Gold

17.

8

Vanshaj Pradhan

79.6006

Silver

18.

8

Akshat Sharma

79.6006

Silver

19.

8

Ajit Choudhary

76.5964

Bronze

20.

9

Dharmendra Kamniya

68.5801

Gold

21.

9

Jitendra Khoja

64.5748

Silver

22.

9

Natasha Nagouri

63.5743

Bronze

23.

10

Chailu Singh

64.5784

Gold

24.

10

Suresh Mund

61.5772

Silver

25.

10

Sandeep Dhaka

61.0764

Bronze

26.

12

Palak Soni

54.0746

Gold

27.

12

Rankawat Himanshi

50.0757

Silver

28.

12

Nikhil

50.0728

Bronze

LEVEL-1 REASONING & APTITUDE OLYMPIAD RESULT

S.No.

Class

Name

Marks/100

Medals

1.

6

Khusansh Patni

54.0704

Gold

1.

7

Ritesh Lega

52.5630

Gold

LEVEL-1 Social Science OLYMPIAD RESULT

S.No.

Class

Name

Marks/100

Medals

1.

1

Shahista Molani

56.0422

Gold

2.

1

Lakshya Muwal

54.0412

Silver

3.

2

ShriRam Boyal

54.0422

Gold

4.

9

Dinesh Tetarwal

58.3218

Gold

5.

9

Rahul Sen

55.3176

Silver

6.

9

Muskan Sharma

55.3172

Bronze

LEVEL-1 COMPUTER OLYMPIAD RESULT

S.No.

Class

Name

Marks/100

Medals

1.

12

Rajlaxmi Rathore

2.

12

Jigyasa Dave

3.

12

Vishal Soni